Toksyny

Toksyny wpływają na organizm człowieka w bardzo różnorodny sposób. Zatrucie toksynami różnego pochodzenia może objawiać się ciągłym zmęczeniem, bólem głowy, problemami z zasypianiem i koncentracją. Warto zwrócić uwagę również wtedy, gdy występują problemy z przemianą materii – kłopoty z nadwagą, zatwardzenia, biegunki, nadmiar śluzu w stolcu luc też stolec o nieprzyjemnym zapachu, a także wzdęcia i gazy. Zatrucia różnego rodzaju toksynami mogą powodować także wypadanie włosów, problemy skórne, czy potęgować łamliwość paznokci. Częstym objawem są bóle i strzelanie stawów, ponieważ pasożyty i bakterie, zasiedlające organizm człowieka, odkładają produkty swojej przemiany właśnie do torebek stawowych. Akumulacja toksyn w organizmie powoduje również nieprzyjemny zapach z ust, nieprzyjemny zapach moczu i potu, jak również nawracające upławy o nieznanej etiologii. Nadmiar toksyn w organizmie człowieka sprzyja odkładaniu cholesterolu, a także skutkuje szeregiem poważnych chorób m. in. miażdżycą, cukrzycą, rakiem jelit, żołądka oraz wątroby. To właśnie toksyny są coraz częściej odpowiedzialne za choroby cywilizacyjne i nowotworowe!

Toksyny dostają się do organizmu nie tylko drogą pokarmową, ale również są wdychane razem z powietrzem. W miastach, gdzie nagromadzenie spalin jest tak duże każdego dnia dostarczana jest do organizmu solidna porcja substancji chemicznych, które nie mogą znaleźć wyjścia i odkładają się w różnych narządach oraz układach ciała człowieka. Te narządy to przede wszystkim płuca, a dokładnie w oskrzeliki, gdzie dostają się wraz z powietrzem, jelita oraz wątroba (droga pokarmowa), czy wreszcie na skórze, włosach (akumulacja pyłów różnego pochodzenia). Prawidłowe oczyszczanie składa się z kilku etapów:

  1. Odpowiednia zrównoważona dieta bogata w błonnik, która ma za zadanie oczyścić jelita ze złogów oraz wspomóc naturalną florę bakteryjną.
  2. Suplementy diety, które uzupełnią braki witaminowo – mineralne, a także wspomogą proces oczyszczania jelit (różnego rodzaju absorbenty), wątroby (zwiększenie procesów żółciopędnych) oraz nerki (preparatu moczopędne). Ważne jest, aby w pierwszej kolejności skupić się na jelitach.
  3. Duża porcja ruchu, która podniecie ciśnienie krwi i pomoże pozbyć się toksyn również przez skórę (razem z potem). Po ćwiczeniach można wspomóc odtruwanie korzystając z sauny.