Warto przeczytać

 1. Będą obowiązkowe szczepienia dla dorosłych! Czy to już mafia szczepionkowa?
  Znani lobbyści proszczepionkowi z tytułami lekarskimi popierają zmuszanie zdrowych ludzi do wstrzykiwania sobie preparatów, co w każdym przypadku można nazwać eksperymentem medycznym. Jak to się skończy dla pacjentów?
 2. Co wiemy o smogu? Informowanie o zanieczyszczeniu powietrza w Polsce.
  Polska jest krajem o największym zanieczyszczeniu powietrza w całej Unii Europejskiej. Z tego powodu każdego roku przedwcześnie umiera około 43 000 mieszkańców i mieszkanek naszego kraju.
 3. Czy lek Pradaxa zabija?
  Pradaxa – lek przeciwzakrzepowy, w 2012 po raz trzeci otrzymała prestiżową nagrodę Prix Galien. Lek przyczynił się do ok. 256 zgonów. Czy nadal można ją uznawać za „cudowny lek”?
 4. Dr Leonard Coldwell – największy na planecie pogromca raka (92% wyleczeń)
  Dr L.Coldwell już będąc chłopcem posiadł ogromną wiedzę na temat chorób nowotworowych nie tylko w teorii, ale także w praktyce, gdy obserwował odchodzących po kolei członków swojej rodziny. Kończąc medycynę zrobił po drodze jeszcze 8 dodatkowych specjalizacji i dziś poświęcił się wyłącznie walce z rakiem. Jest to jego życiowy cel, który konsekwentnie realizuje.)
 5. Elektropolis. Elektromagnetyzm i podstawy życia
  Mitologia, którą akceptujemy, zaprzecza istnieniu jakiejś jednej uogólnionej siły, wskazuje natomiast na tysiące leków ustawionych na półkach aptecznych, z których każdy jest dobry na kilka chorób, ale często zaledwie na fragment jednej. System ten sprawdza się zazwyczaj dość dobrze, szczególnie w przypadku leczenia chorób bakteryjnych, lecz nie różni się w istotny sposób od wcześniejszego systemu, gdzie określone bóstwo lub święty, mający nadzór nad określoną rośliną leczniczą, miał władzę nad każdą chorobą i każdą częścią ciała. Nowoczesna medycyna nie zrodziła się w pełnej postaci w głowach Pasteura i Listera przed stu laty.
 6. Effect of Bioresonance Therapy on Antioxidant System in Lymphocytes in Patients with Rheumatoid Arthritis
  We measured activities of superoxide dismutase. Catalase, and glutathione peroxidase and content of nonprotein thiol groups (reduced glutatbione) in blood lymphocytes from patients with rheumatoid arthritis before and during bioresonance therapv. The state of the antioxidant system in lymphocyte from patients receiving standard pharmacotherapy was characterized by activation of the key antioxidant enzymes and decreased content of thiol groups. Bioresonance therapy increased the content of thiol groups and normalized activities of superoxide dismutase and glutathione peroxidase. However, catalase activity remained above the control. Changes in the lymphocyte antioxidant system indicate that bioresonance therapy activates nonspecific protective mechanisms it patients with rheumatoid arthritis.
 7. Lek, który może zwiększać ryzyko raka skóry. Nowe badania
  Nowe badania przeprowadzone przez angielskich naukowców wykazał, że leki powszechnie stosowane w leczeniu zapalenia stawów i innych chorób zapalnych mogą zwiększać ryzyko raka skóry.
 8. MORA Bioresonance Therapy – a complementary medical method
  MORA Bioresonance Therapy – a complementary medical methoduThe bioresonance method was developed in the 70s of the twentieth century by natural medicine oriented physician Franz Morell and electronics engineer Erich Rasche out of the medication test of electroacupuncture in accordance with Voll.
 9. Miniprzewodnik-po-wiekim-smogu
  Broszura nt. smogu. Słownik pojęć i normy zanieczyszczeń.
 10. Narzut na lekach
  Każda firma farmaceutyczna musi wykazać zysk przez co w przypadku leków stosowane są ogromne narzuty sięgające nawet kilku tysięcy procent
 11. Propolis w profilaktyce i leczeniu przeziębień u dzieci” w: Naturoterapia w praktyce, ISSN 2544-0594, nr art. 469510, 2019 6(10), str. 16-23
  W dobie wzrastającej oporności na antybiotyki coraz większą uwagę kieruje się na preparaty z dziedziny medycyny naturalnej. Należą do nich cieszące się coraz większą popularnością produkty pszczele o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych.
 12. RIFE - pogromca wirusów
  Życiową ideą Raymonda Rife było zobaczenie tego, czego gołym okiem dostrzec się nie da: bakterii i wirusów. Był przekonany, że dzięki temu będzie można wynaleźć sposób na wszystkie choroby. Był pionierem w budowie mikromanipulatorów, mikroskopów i mikrodetektorów. Jeśli nie było odpowiedniej technologii to Rife ją wymyślał. Zanim dobiegł czterdziestki miał na swoim koncie czternaście nagród państwowych za wybitne osiągnięcia naukowe
 13. Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie
  W książce omówiono właściwości lecznicze 177 roślin dostarczających 208 surowców, z których można przyrządzić 800 prostych i złożonych leków roślinnych. Zestawienie obejmuje najbardziej rozpowszechnione choroby oraz objawy im towarzyszące, ze wskazaniem odpowiednich preparatów pomocnych w leczeniu i zapobieganiu
 14. Rząd chce wprowadzić przymusowe szczepienia
  Przymusowe szczepienia dla dzieci i dorosłych, i totalitaryzm medyczny w Polsce pomimo coraz większej świadomości o zagrożeniach związanych czy to ze szczepieniami, czy to z niektórymi farmaceutykami?
 15. Samorząd lekarski bierze się za medyków wspierających ruchy antyszczepionkowe.
  Samorząd lekarski ściga medyków wspierających ruchy antyszczepionkowe i tych namawiających do nieszczepienia dzieci. Jak ustaliło TOK FM są już pierwsze wyroki dyscyplinarne w tych sprawach, a kolejne postępowania się toczą
 16. Słodka śmierć przez syrop glukozowo-fruktozowy (HFCS)
  Cukier to samo zło - straszą specjaliści, tymczasem z najnowszych badań wynika, że to jednak syrop glukozowo- fruktozowy (w skrócie: HFCS) jest o wiele groźniejszy i zdecydowanie bardziej zwiększa szanse na przedwczesną śmierć, twierdzi Bryan Hubbard.
 17. Technologiczne i zdrowotne aspekty stosowania syropu wysokofruktozowego do produkcji żywności
  Sadowska J., Rygielska M., Technologiczne i zdrowotne aspekty stosowania syropu wysokofruktozowego do produkcji żywności, „ŻYWNOŚĆ. Nauka. Technologia. Jakość”, 2014, nr 3 (94), s. 14-26.

 18. Wpływ zanieczyszczenia powietrza na choroby układu oddechowego
  Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z głównych globalnych zagrożeń środowiska. Skażenie stanowią wszelkie substancje, które znajdują się w powietrzu atmosferycznym i nie są jego naturalnymi składnikami (Paulin i Hansel 2016).
 19. Węglowodanowe substancje słodzące a otyłość
  A. Wystrychowski, E. Żukowska-Szczechowska, E. Obuchowicz, W. Grzeszczak, A. Wystrychowski,Węglowodanowe substancje słodzące a otyłość, „Przegląd Lekarski „2012, 69 (4), 157-162.
 20. W obronie Huldy Clark
  Nazwisko Huldy Clark znajduje się na wielu angielskojęzycznych stronach typu www.quackery.com (po polsku: szarlataneria). Oskarża się ją o bezpodstawne twierdzenia odnośnie ilości infekcji pasożytniczych i o przesadzanie, jeśli chodzi o szkodliwość wielu substancji, które wymienia w swoich książkach. Przyczyniają się do tego również tytuły jej książek („Lekarstwo na wszystkie choroby”, „Lekarstwo na raka i AIDS”), które budzą kontrowersje, gdyż zdają się obiecywać coś, na co nie zdobył się dotychczas żaden autorytet. Do poruszanych w kontekście jej nazwiska tematów należy również sprawa zappera. Zamieszczamy jeden z głosów osób, które stanęły w jej obronie.
 21. Znamy przyczynę alzheimera? Naukowcy podejrzewają bakterię, która powoduje choroby dziąseł
  Jak wynika z najnowszych badań, za zachorowanie na alzheimera może być odpowiedzialna bakteria, która wywołuje choroby dziąseł. Zdaniem badaczy oznacza to, że może istnieć szansa na zahamowanie tego schorzenia, a może nawet wytworzenie szczepionki, która je powstrzyma.